5*/ Co znamenalo byt prezidentom/-kou v PAS3

Autor: Robert Hodoši | 31.1.2020 o 3:43 | (upravené 26.2.2020 o 14:10) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  18x

"Poďme všetci spolu a posuňme sa o kúsok dopredu. @ZCaputova" => Keď stojíte pred priepasťou, tak tento výrok Vás povzbudzuje k samovražde a istej smrti_!!_ #PRAVDA, #rhodosi, #platon, #herodes, #pilat, #aishjuelos(Aischylos),.._

5*/ Prezidengtq republikueq _::_

=> §25th§ Prezidengtq (praesidensq = predsedaq, v zmuesleq vlaadcaq) stojii na cjeleq republikueq (napr.. i v CjSSR).. Je hlavouq sjtaatuq a predstavityelyomq suverenitueq sjtaatnej mociq navonok.. Prezidengtaq volii napr.. Federaalne zhromagjdyenyieq CjSSR.. (Rozlisjujeme priamu a nyepriamu voljbuq prezidengtaq..) Jeho fungkcjnee obdobieq je paetj rokovq.. Prezidengt CjSSR sa za vuekonq svojej fungkcieq zodpovedal FZ = Federaalnemu zhromagjdyenyiuq..

=> §26th§ Ako predstavityeljq suverenitueq sjtaatuq navonok prezidengtq dojednaava a ratifikuje cjigje potvrdzuje medzinarodnee zmluvueq, prijiima a poveruje vueslangcovq, zvolaava a rozpuusjtya zasadanyieq FZ a podpisuje jeho zaakonueq.. Do praavomociq prezidengtaq patri vuemenuuvanyieq a odvolanyieq predseduq vlaadueq a ostatnuehj cjlenovq vlaadueq..

=> §27th§ Prezidengtq je hlavnuem velityelyomq ozbrojenuehj siilq, vuemenuuva a povuesjuje generaalovq.. Prezidengtq maa praavoq udyelyovatj amnestiuq (amnestovatj = zabuudatj), odpuusjtyatj a zmiernyovatj trestueq ulogjenee suudmiq, nariadyovatj, abue sa suudne trestnee konanyieq nyezacjiinalo, alebo abue a v nyom nyepokracjovalo a zahlaadzatj odsuudyenyieq.. Toto praavoq prezidengtq obuecjajnye vueugjiiva na prejavovanyieq dobrej vwoleq pri naastupeq do fungkcieq alebo pri vueznamnuehj sjtaatnuehj sviatkohjq..

(PS.. Karel Gott:: Nyekdue se vii co Bwuh hjuestaa..).._

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Máme málo ťažko chorých. Pomáhajú opatrenia, rúška aj disciplína

Vrchol epidémie stále očakávame na prelome júna a júla.

Cynická obluda

Kuffa sa čuduje

Hovoriť niekomu škaredé veci sa nemá. Ale hádam sa zhodneme, že sú situácie, keď je to viac než primerané.


Už ste čítali?